Asi Eshwarappa, BJP'nin onu yatıştırma çabalarına rağmen LS anketine katılmaya kararlı | Dünya

PTI | | Gönderen Pathi Venkata Thadhagath

BJP ulusal genel sekreteri ve Karnataka şefi Radha Mohan Das Agarwal, Pazar günü partiye isyan eden KS Eshwarappa'yı yatıştırmak için acele etti ancak eski başbakan yardımcısı, Lok Sabha seçimlerinde yarışacak bağımsız bir aday olarak yer alma kararında kararlı. .

Asi Eshwarappa, BJP'nin kendisini yatıştırma çabalarına rağmen LS anketlerine katılmaya kararlı

Eshwarappa, Karnataka'daki Shimoga Lok Sabha seçim bölgesinden eski başbakan BS Yediyurappa'nın büyük oğlu BY Raghavendra'ya karşı yarışacak. Agarwal, diğer bazı üst düzey parti çalışanlarıyla birlikte Eshwarappa ile buluştu ve onu seçime katılmamaya ikna etmeye çalıştı. Ancak “kararlı” davrandı ve ne olursa olsun seçimde mücadele edeceğini ve kimsenin fikrini değiştiremeyeceğini söyledi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

ayrıca oku 'Kongre Lok Sabha anketleri için aday bulmakta zorlanıyor': Karnataka'daki BJP saldırı başlattı

Eshwarappa ile görüştükten sonra gazetecilere konuşan Agarwal, bunun kişisel ziyareti olduğunu ve siyasetle hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. “Aynı partiden arkadaşız. Bu bizim kişisel ziyaretimizdi. Ailesiyle birlikte oturdum. Orada çocuklar vardı. Çocuklarla siyaset hakkında konuşmayız. Agarwal, aileyle tanışmak benim için siyasi bir mesele değil” dedi. Pazar günü Eshwarappa, oğlu KE Kantesh'e bilet vermeyi reddeden BJP meclis kurulu üyesi eski başbakan BS Yediyurappa'ya karşı öfkesini bir kez daha dile getirdi. Başbakan Narendra Modi'nin Pazartesi günü Yediyurappa ve Eshwarappa'nın memleketi Shivamogga'da halka açık bir toplantıda konuşma yapması nedeniyle isyanı parti için büyük bir utanç haline geldi.

“Başbakan Narendra Modi yeniden iktidara gelmeli ve parti BS Yediyurappa ve ailesinin kontrolünden kurtulmalı. Eski DCM burada gazetecilere verdiği demeçte, Lok Sabha seçimine bu niyeti aklımda tutarak katılıyorum. Eshwarappa, merkezi düzeydeki BJP liderlerinin belirli sayıda sandalye almalarına yalnızca Yediyurappa'nın yardımcı olabileceği “yanılsaması” altında olduklarını söyledi. “Karnataka'daki kötü politikaları merkezi liderliğe anlatmalıyız. Kongreye Sonia Gandhi ve Rahul Gandhi ailesi tarafından kontrol edilen bir parti diyoruz. Modi bile bunun için Kongreyi hedef alıyor. Artık BJP Karnataka'da Kongre haline geliyor” dedi Eshwarappa.

“Merkez ve eyalet düzeyindeki liderler protesto ettiğimi anlayacaklar. Bu yüzden seçime adayım” dedi. Yediyurappa'nın artık BJP'nin parlamento yönetim kurulu üyesi ve oğlu Vijayendra'nın da BJP eyalet başkanı olduğuna dikkat çeken Eshwarappa, “Bütün BJP'nin tek bir ailenin elinde olması, Başbakan Narendra Modi'nin ilkelerine aykırıdır.” Buna tepki gösterdi. , Vijayendra şunları söyledi: Shikaripur'dan aynı BJP milletvekili şunları söyledi: “Eyalet halkı ve seçim bölgesi yanıt verecektir. Fazla bir şey söylemeyeceğim. Kendisi partimizin kıdemlisidir. Her şeyin düzeleceğine inanıyorum. Acı çekiyor ama eninde sonunda her şey düzelecek.”

Haberler / Şehirler / Dünya / Asi Eshwarappa, BJP'nin kendisini yatıştırma çabalarına rağmen LS anketlerine katılmaya kararlı